Dobrý den, děkujeme, že jste navštívili náš e-shop.

Brazil Serra Negra Belko

Kód: 5124
Zero waste
Neohodnoceno
690 Kč / kg 600 Kč bez DPH
Vyprodáno

Serra Negra se dá přeložit jako Černé hory.
Jedná se o kávová zrna, která pocházejí z proslulého brazilského regionu Minas Gerais.
Jejich zpracování probíhá ve zpracovatelském závodě jménem Poços de Caldas, kde je na kvalitu zpracování a selekci zrn kladen značný důraz. Serra Negra je určena zejména pro milovníky klasické černé brazilské kávy.
Je čokoládová, ořechová, krémová a sladká s dochutí rozinek.
Je určena pro espresso, mokka konvici a nebo french press pro ty, kteří dávají přednost kávám s nízkou aciditou.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Když se řekne káva, mnoha lidem vyvstane na mysl právě Brazílie. A není divu. Tato země je totiž největším světovým producentem této plodiny již více než 150 let. V dnešní době zajišťuje zhruba třetinu celkové světové kávové produkce, ačkoliv bývaly doby, kdy její podíl činil až 80% (kolem roku 1920). Historie této země je s kávou velmi výrazně spjata, její produkce a producenti měli často značný vliv na místní a potažmo i mezinárodní politické dění už od dob velkých otrokářských farem v 19. století. Nechceme Vás zde ale zatěžovat historickými fakty :) Důležitější je, jak brazilská káva chutná. Brazílie je nepochybně nejvíce industrializovaným „kávovým“ producentem a obecně se považuje za zemi, kde kvantita vítězí nad kvalitou. Ačkoliv toto tvrzení nemůžeme vztahovat na celou produkci, zejména v posledních letech se klade i zde stále větší důraz na kvalitu a dokonce produkci výběrové kávy, tak do značné míry je stále platné. Místní farmy mívají typicky obrovskou rozlohu a produkci. Větší kávové farmy na světě nenajdete, některé ročně produkují dokonce více kávy, než celá sousední Bolívie.  

Serra Negra se dá přeložit jako Černé hory. Jedná se o kávová zrna, která pocházejí z proslulého brazilského regionu Minas Gerais. Jejich zpracování probíhá ve zpracovatelském závodě jménem Poços de Caldas, kde je na kvalitu zpracování a selekci zrn kladen značný důraz. Serra Negra je určena zejména pro milovníky klasické černé brazilské kávy. Je čokoládová, ořechová, krémová a sladká s dochutí rozinek. Je určena pro espresso, mokka konvici a nebo french press pro ty, kteří dávají přednost kávám s nízkou aciditou.

   
REGION: Minas Gerais
FARMA: Farmy z oblasti Minas Gerais
NADMOŘSKÁ VÝŠKA: 900- 1100 m.n.m.
ODRŮDA: Bourbon, Yellow Bourbon, Catimor, Catuai, Maracaturra, Maragogype, Typica
ZPRACOVÁNÍ: Natural
CHUŤOVÝ PROFIL: ČOKOLÁDA, OŘECHY, SLADKÉ KRÉMOVÉ TĚLO, ROZINKY

Belko Coffee Roasters

Jmenujeme se Belko Coffee Roasters a jsme malá pražírna kávy z Třince. Věříme, že káva by neměla být pouhým univerzálním černým nápojem. Díky její chuti by měla přinášet skutečné potěšení. Dobrá káva může chutnat po čokoládě, i když jsme do ni žádnou nepřidali, můžeme v ní cítit citrusy nebo borůvky, i když tam ve skutečnosti žádné nejsou, nebo může být sladká, a to i bez cukru. Tyto a další specifické chutě káv z mnoha částí světa se Vám snažíme přinést právě v naší pražírně. Záleží nám přitom na kvalitě a čerstvosti. Ta je totiž zásadní. Proto nakupujeme zelenou kávu v potřebném množství tak, aby neležela někde na skladě třeba rok. Následně ji pravidelně dle objednávek pražíme v malých várkách, aby se k Vám dostala co nejdříve po upražení. Zastáváme pravidlo, že méně je někdy více. Proto u nás můžete koupit vždy pouze několik druhů káv. Každá totiž vyžaduje trošku jiný způsob pražení, aby se co nejlépe rozvinul její chuťový potenciál, a tak je naši snahou raději pražit méně a lépe, než nakoupit několik desítek druhů káv a pak je pražit všechny „stejně“. Perfektní šálek kávy je tak trochu naše posedlost. Pijeme ji opravdu hodně- někdy možná až příliš :) Je nám jasné, že každému chutná trošku něco jiného. Proto budeme kdykoliv připraveni na jakékoliv Vaše dotazy nebo připomínky ohledně chuti, přípravy nebo ohledně čehokoliv, co s kávou souvisí a věříme, že nakonec i vy najdete svůj „perfektní“ šálek . . .