Dobrý den, děkujeme, že jste navštívili náš e-shop.

MEXICO FINCA LAS CHICHARRAS Káva Belko

Kód: 4265
Zero waste
Neohodnoceno
740 Kč / kg 643,48 Kč bez DPH
Skladem (2 kg)

MEXICO  FINCA LAS CHICHARRAS

Nižší acidita, plné tělo a příjemná chuť kakaa a máslových sušenek s jemnou broskvovou dochutí. Tak chutnají kávová zrna z farmy jménem Finca Las Chicharras. Skvělá káva pro přípravu espressa nebo moka konvice.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Nejlepší káva se v Mexiku pěstuje v jižním regionu Chiapas. Právě tento region, sousedící z Guatemalou, je domovem farmy s poetickým názvem Las Chicharras. Není to ale jen tak obyčejná farma. Patří do sdružení farem, jehož vlastníkem je nezisková společnost „E-café Chiapas“. Ta se zaměřuje nejen na pěstování a export kvalitní kávy, nýbrž i na zlepšování životních podmínek farmářů. Pozornost je soustředěna zejména na vzdělání. Region Chiapas patří mezi nejchudší regiony v Mexiku a vzdělání dětí zde často není prioritou. Zajistit školu pro své potomky je pro pracovníky na kávových farmách, které jsou situovány v odlehlých horských oblastech, často nemožné. A tak se společnost „E-café“ rozhodla přivést školu za dětmi. Již počátkem roku 2018 vznikla malá školní budova na farmě, a tak je od té doby o výuku místních dětí postaráno. Společnost navíc již několik let provozuje internátní školu ve městě „La Trinitaria“, kde dnes studuje 157 studentů. V porovnání s ostatními školami je zde kvalita výuky nadstandardní- 90% absolventů pokračuje ve studiu dále na vysokých školách (celostátní průměr činí pouze 45%). Díky těmto aktivitám je výhled do budoucna pro místní obyvatelstvo zase o trošku nadějnější.


Káva na farmě Las Chicharras roste v ideálních klimatických podmínkách na horských svazích ve výškách 1 250- 1 600 m.n.m. Rostou zde odrůdy Bourbon, Catimor, Gyucamaya a Marsellesa. Sběr probíhá postupně v několika fázích tak, aby byl zajištěn přísun pouze zralých bobulí. Ty se dále zpracovávají výhradně promytou metodou. Káva má nižší aciditu a příjemnou chuť kakaa a máslových sušenek s jemnou broskvovou dochutí. Ideální volba pro milovníky konzervativnější chuti na espresso nebo moka konvici.

Kategorie: KÁVA
FARMA: Finca Las Chicharras
REGION: Jaltenango / Chiapas
NADMOŘSKÁ VÝŠKA: 1 250- 1 600 m.n.m.
ODRŮDA: Bourbon, Catimor, Guacamaya, Marsellesa, Maragogype
ZPRACOVÁNÍ: Promyté
CHUŤOVÝ PROFIL: KAKAO, MÁSLOVÉ SUŠENKY, BROSKVE

Belko Coffee Roasters

Jmenujeme se Belko Coffee Roasters a jsme malá pražírna kávy z Třince. Věříme, že káva by neměla být pouhým univerzálním černým nápojem. Díky její chuti by měla přinášet skutečné potěšení. Dobrá káva může chutnat po čokoládě, i když jsme do ni žádnou nepřidali, můžeme v ní cítit citrusy nebo borůvky, i když tam ve skutečnosti žádné nejsou, nebo může být sladká, a to i bez cukru. Tyto a další specifické chutě káv z mnoha částí světa se Vám snažíme přinést právě v naší pražírně. Záleží nám přitom na kvalitě a čerstvosti. Ta je totiž zásadní. Proto nakupujeme zelenou kávu v potřebném množství tak, aby neležela někde na skladě třeba rok. Následně ji pravidelně dle objednávek pražíme v malých várkách, aby se k Vám dostala co nejdříve po upražení. Zastáváme pravidlo, že méně je někdy více. Proto u nás můžete koupit vždy pouze několik druhů káv. Každá totiž vyžaduje trošku jiný způsob pražení, aby se co nejlépe rozvinul její chuťový potenciál, a tak je naši snahou raději pražit méně a lépe, než nakoupit několik desítek druhů káv a pak je pražit všechny „stejně“. Perfektní šálek kávy je tak trochu naše posedlost. Pijeme ji opravdu hodně- někdy možná až příliš :) Je nám jasné, že každému chutná trošku něco jiného. Proto budeme kdykoliv připraveni na jakékoliv Vaše dotazy nebo připomínky ohledně chuti, přípravy nebo ohledně čehokoliv, co s kávou souvisí a věříme, že nakonec i vy najdete svůj „perfektní“ šálek . . .