Dobrý den, děkujeme, že jste navštívili náš e-shop.

BIO hovězí

1 položek celkem
730 Kč –1 %
725 Kč / kg
4373

Vyzrálé bio hovězí maso masných plemen skotu z pastvin na Vysočině.
Chováme plemena Charolais a jeho křížence s býky Piemontese, Gasconne a Aberdeen Angus.
Porážíme jalovice, býky, mladé krávy do 5 let a krávy. Maso necháváme zrát na sucho ve visu ve speciálních chladicích boxech min. 11 dnů.
Většinou a dle potřeby konkrétního kusu mnohem déle, i měsíc a více (zejména u zadního z krav).
Je vakuově balené, balíčky obvykle 0,6-1 kg.
 

Vakuové balení

Vepřové i hovězí maso balíme do sáčků ve vakuové baličce ihned po bourání na jatkách. Vakuové sáčky po odsátí vzduchu pevně obemknou balenou porci a při skladování v chladu a temnu významně prodlouží trvanlivost takto baleného masa. Určující pro spotřebu je datum uvedené trvanlivosti společně s datem balení. Podmínkou je dodržení předepsané teploty pro skladování (uvedena na etiketě) a neporušenost obalu! Trvanlivost udávaná na webu je ve dnech od data balení (nikoli dodání).

Do každého balíčku vkládáme sací podložku (tzv. savku), která má zachytit část unikající šťávy z masa. Přesto můžete narazit na větší množství volné šťávy (v žádném případě se nejedná o krev), která se ve vakuu uvolňuje přirozenými procesy a není na úkor kvality masa. Její množství je závislé na věku a plemeni zvířete, na délce odvěšení masa, na zatížení balíčků (jsou-li na sobě při skladování nebo při přepravě), na konkrétní partii, její velikosti a dalších faktorech.

Ve vakuu zabalené maso po určitém čase mírně změní barvu. Tato změna je způsobená absencí kyslíku a nemá vliv na kvalitu. Naopak, nedochází především u vepřového k oxidaci tuků. Před přípravou je nutné maso vždy vybalit z vakuového sáčku a nechat "nadýchnout" - po nějaké době se mu vrátí barva i vůně. Specifická vůně vakuově baleného masa po otevření sáčku je přirozená, vzniká zráním masa v sáčku. Taktéž nazelenalá barva šťávy (ne masa) u hovězího je průvodním jevem vyzrálosti. U žeber a dalších partií s kostí může občas při manipulaci dojít k porušení vakuového obalu - zejména u těchto partií kontrolujte neporušenost plastového sáčku. V takovém případě je maso třeba bezprostředně zkonzumovat, příp. ihned zamrazit.

Pro domácí potřeby si můžete také maso rovnou tak jak je, vakuově zabalené, zmrazit pro pozdější využití.

 www.biofarma.cz