Dobrý den, děkujeme, že jste navštívili náš e-shop.

BIO vepřové

1 položek celkem
99 Kč / ks

Včetně zálohy 10Kč 

5250

Bio vepřové maso je z našich rodinných venkovních chovů prasat plemene černostrakaté přeštické.
Snažíme se o nejvyšší pohodu zvířat - nabízíme proto kromě mladých prasniček i maso mladých nekastrovaných kanečků (na etiketě vyznačeno).
V řadě zemí je to již běžná praxe.
Při vaření má maso kanečků specifickou vůni, která však nemá vliv na chuť hotového pokrmu.
Příležitostně máme v nabídce i maso starších chovných prasnic, které je po několikatýdenním odvěšení velmi kvalitní, plné chutě, vyžaduje pouze přiměřeně delší kuchyňskou úpravu.
Maso je vakuově balené
, balíčky obvykle po 0,5-1 kg.

 

Vakuové balení

Vepřové i hovězí maso balíme do sáčků ve vakuové baličce ihned po bourání na jatkách. Vakuové sáčky po odsátí vzduchu pevně obemknou balenou porci a při skladování v chladu a temnu významně prodlouží trvanlivost takto baleného masa. Určující pro spotřebu je datum uvedené trvanlivosti společně s datem balení. Podmínkou je dodržení předepsané teploty pro skladování (uvedena na etiketě) a neporušenost obalu! Trvanlivost udávaná na webu je ve dnech od data balení (nikoli dodání).

Do každého balíčku vkládáme sací podložku (tzv. savku), která má zachytit část unikající šťávy z masa. Přesto můžete narazit na větší množství volné šťávy (v žádném případě se nejedná o krev), která se ve vakuu uvolňuje přirozenými procesy a není na úkor kvality masa. Její množství je závislé na věku a plemeni zvířete, na délce odvěšení masa, na zatížení balíčků (jsou-li na sobě při skladování nebo při přepravě), na konkrétní partii, její velikosti a dalších faktorech.

Ve vakuu zabalené maso po určitém čase mírně změní barvu. Tato změna je způsobená absencí kyslíku a nemá vliv na kvalitu. Naopak, nedochází především u vepřového k oxidaci tuků. Před přípravou je nutné maso vždy vybalit z vakuového sáčku a nechat "nadýchnout" - po nějaké době se mu vrátí barva i vůně. Specifická vůně vakuově baleného masa po otevření sáčku je přirozená, vzniká zráním masa v sáčku. Taktéž nazelenalá barva šťávy (ne masa) u hovězího je průvodním jevem vyzrálosti. U žeber a dalších partií s kostí může občas při manipulaci dojít k porušení vakuového obalu - zejména u těchto partií kontrolujte neporušenost plastového sáčku. V takovém případě je maso třeba bezprostředně zkonzumovat, příp. ihned zamrazit.

Pro domácí potřeby si můžete také maso rovnou tak jak je, vakuově zabalené, zmrazit pro pozdější využití.

 www.biofarma.cz