Dobrý den, děkujeme, že jste navštívili náš e-shop.

Lufa drsná

Kód: 4143
Zero waste
Neohodnoceno
Značka: Tierra Verde
79 Kč / ks
Vyprodáno
Položka byla vyprodána…

Lufa přírodní - drsná (7 cm)

 Na tělo i do kuchyně. Pevná, hrubá vlákna této lufy jsou perfektní pro péči o ztvrdlou kůži.
Můžete s ní ale čistit i zaschlé zbytky jídla, dřezy nebo umyvadla.
Dobře padne do ruky, dlouho vydrží a na rozdíl od plastových houbiček či kovových drátěnek je zcela přírodní a kompostovatelná.
Bez chemického ošetření a barviv.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Tyto lufy vznikají z plodů rostliny Lufa cylindrica, nazývané též lufa válcovitá či egyptská. Údajně již Kleopatra věděla, že se z této tykve kromě chutného salátu dá snadno vyrobit i prvotřídní kosmetická pomůcka.

Zralé plody podobné okurce stačí zbavit slupky, ponořit do vody a počkat, až se vyplaví semena a měkká dužina. Zbydou jen pevná vlákna, která se po usušení a vyčištění mění v přírodní houbičky, žínky a další užitečné pomocníky.

Suchá lufa je pevná a drsná, po namočení do teplé vody ale rychle změkne a zvětší svůj objem. Právě tato proměna z ní dělá ideální materiál i pro použití na pokožku.

Použití:

k odstranění ztvrdlé kůže (paty, lokty)

přírodní alternativa plastových houbiček či drátěnek (mytí nádobí; čištění dřezu, kuchyňské linky, umyvadel a van), doporučujeme kombinovat s Čisticím pískem z mýdlových ořechů a Citronovým gelem na vodní kámen.

Jak používat:

po každém užití lufu důkladně propláchněte čistou, horkou vodou

poté ji nechte proschnout

skladujte v suchu (pozor na vysokou vlhkost vzduchu hlavně v koupelnách, hrozí hniloba)

lufu pravidelně čistěte horkou vodou, zejména pokud ji používáte na tělo

při správné péči vám bude sloužit řadu měsíců

vlákna lufy se používáním postupně rozpadají, zbytek je snadno kompostovatelný

Složení:

100% egyptská lufa, provázek ze 100% bavlny.

 

 

 

Čím je egyptská lufa výjimečná?


Lufa z Egypta má hustá, pružná, jemná a porézní vlákna, proto je jako stvořená pro péči o pokožku a pleť (masáže, peeling, saunování). Běžně je k dostání levnější asijská lufa, která nemá natolik pevná vlákna, hůře odolává vodě a není tak příjemná při kontaktu s kůží.

 

Tierra Verde o sobě:

Věříme, že svět ve kterém žijeme, si tvoříme sami svými každodenními skutky a rozhodnutími. Každé dnešní rozhodnutí, každý čin je volbou toho, jak chceme, aby náš svět vypadal zítra. Svoboda volby je zároveň i projevem zodpovědnosti k sobě samým i ke světu kolem nás. Naší jistotou je vědomí, že vždycky existuje alternativa. Naším cílem je (znovu)objevovat, vyvíjet, vyrábět a nabízet výrobky denní potřeby s co nejmenším negativním dopadem na zdraví a životní prostředí a zároveň s co nejlepším vlivem na člověka, společnost a Planetu.

Lidé z Tierra Verde

Tierra Verde s.r.o. byla založena v roce 2008 a je československou společností bez zahraniční účasti.