Dobrý den, děkujeme, že jste navštívili náš e-shop.

Lufa oválná malá

Kód: 4142
Zero waste
Neohodnoceno
Značka: Tierra Verde
59 Kč –7 %
lu
59 Kč –7 % 55 Kč / ks 45,45 Kč bez DPH
Skladem (1 ks)

Lufa přírodní - oválná malá (13,5 x 9 cm)

Detailní informace

Detailní popis produktu

Na tělo i do domácnosti.
Tato egyptská lufa s jemnými vlákny má opravdu široké využití.
Tradičně se používá při péči o pokožku – skvěle masíruje a prokrvuje, odstraňuje odumřelé buňky a uvolňuje ucpané póry. Můžete jí ale nahradit i plastové houbičky na nádobí.
S praktickým ouškem na pověšení, bez chemického ošetření, jednoduše kompostovatelná.

 

Tyto lufy vznikají z plodů rostliny Lufa cylindrica, nazývané též lufa válcovitá či egyptská. Údajně již Kleopatra věděla, že se z této tykve kromě chutného salátu dá snadno vyrobit i prvotřídní kosmetická pomůcka.


Zralé plody podobné okurce stačí zbavit slupky, ponořit do vody a počkat, až se vyplaví semena a měkká dužina. Zbydou jen pevná vlákna, která se po usušení a vyčištění mění v přírodní houbičky, žínky a další užitečné pomocníky.


Suchá lufa je pevná a drsná, po namočení do teplé vody ale rychle změkne a zvětší svůj objem. Díky této proměně je báječná na masáž namožených svalů, jako prevence vzniku celulitidy i pro jemnou péči o pleť obličeje. Prokrvuje kůži, vyhlazuje ji a zjemňuje. Nahrazuje plastové masážní houby a žínky.

Složení:

100% egyptská lufa, provázek ze 100% bavlny.

 

Použití:

žínka na tělo

pro masáže (peeling, saunování)

houbička na nádobí a úklid (umyvadla, vany), doporučujeme kombinovat s Gelem na nádobí a Citronovým gelem na vodní kámen.

Jak používat:

po každém užití lufu důkladně propláchněte čistou horkou vodou

poté ji nechte proschnout pověšenou za ouško

skladujte v suchu (pozor na vysokou vlhkost vzduchu hlavně v koupelnách, hrozí hniloba)

lufu pravidelně čistěte horkou vodou, zabráníte tak množení nežádoucích mikroorganismů

při správné péči vám bude sloužit řadu měsíců

vlákna lufy se používáním postupně rozpadají, zbytek je snadno kompostovatelný

 

 

 

Čím je egyptská lufa výjimečná?


Lufa z Egypta má hustá, pružná, jemná a porézní vlákna, proto je jako stvořená pro péči o pokožku a pleť (masáže, peeling, saunování). Běžně je k dostání levnější asijská lufa, která nemá natolik pevná vlákna, hůře odolává vodě a není tak příjemná při kontaktu s kůží.

 

Tierra Verde o sobě:

Věříme, že svět ve kterém žijeme, si tvoříme sami svými každodenními skutky a rozhodnutími. Každé dnešní rozhodnutí, každý čin je volbou toho, jak chceme, aby náš svět vypadal zítra. Svoboda volby je zároveň i projevem zodpovědnosti k sobě samým i ke světu kolem nás. Naší jistotou je vědomí, že vždycky existuje alternativa. Naším cílem je (znovu)objevovat, vyvíjet, vyrábět a nabízet výrobky denní potřeby s co nejmenším negativním dopadem na zdraví a životní prostředí a zároveň s co nejlepším vlivem na člověka, společnost a Planetu.

Lidé z Tierra Verde

Tierra Verde s.r.o. byla založena v roce 2008 a je československou společností bez zahraniční účasti.