Dobrý den, děkujeme, že jste navštívili náš e-shop.

ZaVoskováno - ubrousky

Kód: 4805/MAL 4805/VEL 4805/XL Zvolte variantu
Neohodnoceno
Značka: ZaVoskováno
69 Kč 99 Kč 129 Kč od 69 Kč –6 % –4 % –3 % až –6 %
ubrouskovekolo
69 Kč 99 Kč 129 Kč od 69 Kč –6 % –4 % –3 % až –6 % 65 Kč / ks 95 Kč / ks 125 Kč / ks od 65 Kč / ks 53,72 Kč bez DPH 78,51 Kč bez DPH 103,31 Kč bez DPH od 53,72 Kč bez DPH
Vyprodáno Vyprodáno Skladem (1 ks) Zvolte variantu
Varianta

Bavlna lehké gramáže je pro zavoskované ubrousky tím nejlepším řešením.
Snažíme se vybírat látky pestrobarevné, díky kterým vypadá Váš ubrousek dlouho jako nový, a zároveň i látky, které jsou vyrobeny v Evropě, abychom tak snížili ekologickou stopu dopravy látek. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

ÚDRŽBA UBROUSKŮ

 Zavoskovaný ubrousek vydrží hodně dlouho, budete-li se o něj dobře starat. Starost to ale není nijak složitá - stačí dbát následujících rad:

1) ubrousek nenechávejte ve vlhku - dlouhodobé nebo přílišné působení vlhka ubrousek ničí, voda se dostává do vláken a vosk ani ubrousek nevypadá vábně. 

2) ubrousek čistěte jemně - když se zašpiní, stačí vzít houbičku a vlažnou vodu a ubrousek otřít - žádné divoké drbání ani praní v pračce ubrousku nesvědčí.

3) nevystavujte ubrousek přílišnému teplu - vosk taje při cca 62 stupních, takže není radno na ubrousek pokládat talíř s vařící polévkou nebo ohřívat pekáč přiklopený ubrouskem v troubě. Pokud by se vám to podařilo, rychle ubrousek zvedněte a nechte zaschnout, třeba se mu nic nestalo :)

Vosková vrstva vydrží na ubrousku cca 1 rok, podle intenzity používání. Co s ubrouskem pak? Vosková vrstva se z ubrousku už neumí dostat úplně, ani po vyvaření, takže použít ubrousek jako látku nejde, nicméně můžete si ubrousek sami převoskovat. Jak na to?

Pokud je ubrousek jen nevzhledný, ale funkci plní dobře, položte ho na pečící papír na plech a dejte do trouby na 90 stupňů cca na 5 minut - vosková vrstva se zacelí a ubrousek bude vypadat jako nový. Po vyndání z trouby musíte ubrousek co nejrychleji sundat z plechu a nechat ho vystydnout (držte ho za růžky), trvá to pár vteřin.

Pokud máte ubrousek veterán, vosk už je z něj skoro pryč, můžete ho natřít voskem a stejně jako u méně vysloužilého jedince ho zapéct v troubě.  

převoskováno

ZaVoskováno

O NÁS

Proč jsme tady?

Nápad vyrábět zavoskované ubrousky přišel v roce 2017 - v době, kdy taška na igelity pod náporem nakupování pečiva a různého balení jídla přetékala. Nechápejte mne špatně - proti igelitu jako takovému nic nemám, je to skvělý vynález a v některých oblastech nenahraditelný. Nejsem militantní, přede mnou igelitové sáčky schovávat nemusíte, ale je bezva, pokud si v obchodě neberete stále nový, ale použijete ten, co jste si na rohlíky brali včera, nebo si vezmete látkový pytlík. To, co mi totiž vadí, je zbytečné a stále narůstající plýtvání plastem. Nelíbí se mi, když lidé v záchvatu ekovlny vyhodí všechny plastové krabičky a nahradí je sice méně zatěžujícím, ale rovnnocenně užitečným obalovým materiálem, nelíbí se mi greenwashing, který znehodnocuje cenné myšlenky.

Proto ode mne neuslyšíte, že jsou zavoskované ubrousky to nejlepší na světě, že bez nich nelze žít, že Vám mohou nahradit všechny obaly. Nejsou, lze a nemohou. Ale i přesto si myslím, že jsou skvělým nástrojem pro všechny, kteří chtějí trochu přispět ke snížení plýtvání a kterým je bližší mít mezi prsty látku a ne šustivý igelit.

Každý ubrousek a pytlík pro Vás připravuji já osobně, ne robot, proto potřebujete-li atypický rozměr, napište mi, vymyslíme. Látkou se snažím neplýtvat, proto jsou často ubrousky nikoli přesně 30x30 cm, ale např. 28x28 cm, aby nezbyl zbytečný odpad. I přesto však látkový odpad vzniká - budete-li mít zájem o odstřižky, najdete je za cenu poštovného v samostatné kategorii. 

Naše ubrousky nejsou atestovány na přímý styk s potravinami. Není to leností, není to ani lehkovážností vůči zákazníkům :) Atestace samozřejmě stojí peníze, ale není to to hlavní, co mne trápí. Atestace se (logicky) provádí na jednom konkrétním ubrousku, takže to, co dostanete, teoreticky ani atestu odpovídat nemusí. Atestují se jednak látky (pro atestaci se používá standard oekotex 100 - tyto látky používám), jednak vosk, který musí být certifikován pro použití v potravinářství. Certifikace platí pro konkrétní šarži vosku, tedy cca 20-30 kg. Certifikovaný vosk já osobně nepoužívám - jednak by to dramaticky zvýšilo cenu ubrousků, jednak je těžko k sehnání. Raději používám vosk od menších včelařů, u kterých je kvalita vidět na první pohled. Tím samozřejmě nezpochybňuji atesty, já ovšem raději otevřeně v souladu s legislativou deklaruji, že ubrousky atestovány nejsou. Zavoskované ubrousky používám s klidným svědomím již více než 2 roky, stejně jako naši zákazníci.

Vosk bereme vždy od českých včelařů a včelařek, české včely máme rádi :)