Dobrý den, děkujeme, že jste navštívili náš e-shop.

Prací gel z mýdlových ořechů na funkční sportovní textil s koloidním stříbrem

Kód: 489/L
Neohodnoceno
229 Kč / l 189,26 Kč bez DPH
Skladem (1 l)
Varianta

Koncentrovaný gel pro šetrné a ekologické praní sportovního a funkčního oblečení.
Využívá antimikrobiální a fungicidní účinky koloidního stříbra.
Jeden litr gelu vystačí až na 33 pracích dávek.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Základem tohoto pracího gelu je výtažek z mýdlových ořechů získaný metodou extrakce za studena.
Obsahuje koloidní stříbro, které má antimikrobiální a fungicidní vlastnosti (viz níže).
Tento prací koncentrát je vyvinut pro nejšetrnější praní sportovního textilu, zejména prádla z dutých vláken a mikrovláken.
Plně zachová funkčnost všech speciálních materiálů používaných na moderní sportovní ošacení. Tak jako všechny prací gely Yellow and Blue neobsahuje žádné složky, které by zůstávaly v látce, zanášely duté kanálky textilních vláken a při nošení pak dráždily kůži.

Určeno:

  • na praní v ruce i v pračce
  • na sportovní a funkční oblečení
  • na oblečení, které má tendenci zapáchat (dresy, ponožky)

Použití:

Dávkování na 4 – 5 kg prádla:

30 ml na prací cyklus (objem uzávěru lahve)

koncentrát – 1 litr vydrží až na 33 praček

Při větším znečistění prádla:

prádlo před samotným praním necháme odmočit: rozpustíme 1-2 lžíce prášku PUER v teplé vodě, prádlo necháme namočené nejlépe přes noc

skvrny ošetříme před praním žlučovým mýdlem nebo olivové mýdlo s citronovým extraktem

Při tvrdé vodě:

použijeme nejlépe změkčovač vody nebo dávku zvýšíme až na 60 ml

Na bílé prádlo:

přidáme 1 – 2 lžíce bělícího prášku PUER

Máchání:

při praní funkčního oblečení nepoužíváme aviváž, protože obaluje textilní vlákna a ta tím ztrácí svou savost

aviváž lze nahradit máchadlem, které neutralizuje zásaditou prací lázeň a usnadňuje vyplavení zbytků nečistot i pracích prostředků

 

 

Koloidní stříbro se používá v medicíně jako dezinfekční prostředek pro vnitřní i vnější použití. Je účinné proti bakteriím a plísním.

 

Složení:

< 5 % neionický tenzid rostlinného původu, extrakt z mýdlových ořechů, chelatační činidlo (EDDS), denaturovaný líh, xanthanová guma, benzoan sodný, koloidní stříbro 
Suroviny pro tuto drogerii představovují co nejmenší zátěž pro zdraví lidí i planety. Při výrobě produktů používají revitalizovanou vodu. Netestují na zvířatech. Tento výrobek neobsahuje ropné deriváty, chlór, syntetickou parfemaci ani barviva. 
Obsahuje koloidní stříbro, které má antimikrobiální a fungicidní vlastnosti.

Bezpečnost:

Uchovávejte mimo dosah dětí. Nespotřebovaný obsah nařeďte vodou a vylejte do kanalizace. Použitý obal po důkladném vypláchnutí odevzdejte do tříděného odpadu, případně si přijďte k nám do prodejny načepovat nový!.

 

Výrobcem ekologické drogerie YELLOW & BLUE je česko-slovenská společnost TIERRA VERDE. Prací a čisticí prostředky vyvíjí tak, aby měly co nejmenší negativní dopad na zdraví a životní prostředí a zároveň co nejlepší vliv na člověka, společnost a planetu.

Základem velké části produktů na praní, čištění a mytí je extrakt z mýdlových ořechů. Slupky z mýdlových ořechů obsahují přírodní saponin a jsou natolik šetrné vůči pokožce, že jsou vhodné i pro alergiky, ekzematiky a malé děti.

Produkty YELLOW & BLUE se uplatní v každé domácnosti, jejíž členové chtějí žít zdravě a ekologicky. Nejsou testované na zvířatech a neobsahují ropné deriváty, chlór ani umělá barviva a syntetickou parfemaci. Stabilitu a účinnost aktivních složek tekutých výrobků podporuje používání revitalizované vody.