Dobrý den, děkujeme, že jste navštívili náš e-shop.

Prací prášek na bílé prádlo a látkové pleny - na váhu

Kód: 672
Vegan Zero waste
Neohodnoceno
219 Kč / kg 180,99 Kč bez DPH
Skladem (1,766 kg)

Prostředek na bílý a stálobarevný textil s bělicím účinkem a antimikrobiální přísadou. Vhodný na ložní prádlo, dětské oblečení a látkové pleny z přírodních vláken i směsných tkanin.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Součástí prášku jsou najemno rozemleté mýdlové ořechy obsahující rostlinný saponát – saponin. Dále obsahuje šetrné přísady, které zbavují prádlo případných mikrobů a zápachu. Neobsahuje parfemaci.
Přípravek byl testován na kožní snášenlivost. Tento produkt získal i razítko, na to, že je dobře tolerován dokonce i pokožkou dětí do 3 let. Testovalo se na lidech :-D

Použití:

na bílé a stálobarevné textilie z přírodních vláken i směsných tkanin
dětské oblečení a látkové pleny
ložní prádlo
pro praní při teplotách od 40˚C v pračce i v ruce

Dávkování

50 g prášku (asi 4 vrchovaté polévkové lžíce nebo 70 ml) na prací cyklus, pro 4-5 kg prádla

Pokud to materiál umožňuje, pereme nejméně na 40 ºC (pro snazší rozpouštění např. potu a mastnoty).

Při tvrdé vodě:


Použijeme Změkčovač vody nebo dávku prášku zvýšíme až na dvojnásobek, tvrdost vody určíme Testovacím páskem.

Skvrny:

Před praním ošetříme Žlučovým mýdlem nebo Olivovým mýdlem s citronovým extraktem (veganská varianta).

Při silném znečištění:

Dávku prášku zvýšíme až na dvojnásobek nebo prádlo necháme před praním odmočit - rozpustíme 1 až 2 lžíce prášku PUER v teplé vodě, namáčíme nejlépe přes noc.

Na máchání:

Přidáme Máchadlo prádla - neutralizuje pH máchací lázně a vypláchne zbytky nečistot a pracích prostředků, které mohou dráždit pokožku.

 Složení:

> 30 % uhličitan sodný, zeolit; 5-15% perkarbonát sodný, 5-15 % silikát, citronan sodný; < 5 % extrakt z mýdlových ořechů, prášek z olivového mýdla (mýdlo z olivového oleje, chlorid sodný)Suroviny pro tuto drogerii jsou vybrány tak, aby představovaly co nejmenší zátěž pro zdraví lidí i planety. 
Netestuje se na zvířatech. 
Tento výrobek neobsahuje ropné deriváty, chlór, opticky zjasňující látky ani syntetické parfémy, barviva či enzymy.

 

Bezpečnost:

Obsahuje: 30 % a více zeolity, 5 % nebo více, avšak méně než 15 % bělicí činidla na bázi kyslíku.
Zveřejněný seznam složek najdete na stránkách výrobce www.tierraverde.cz.

VAROVÁNÍ: 
Způsobuje vážné podráždění očí. Je-li nutná lékařská pomoc, mějte po ruce obal nebo štítek výrobku. Uchovávejte mimo dosah dětí.
PŘI ZASAŽENÍ OČÍ: Několik minut opatrně vyplachujte vodou. Vyjměte kontaktní čočky, jsou-li nasazeny a pokud je lze vyjmout snadno. Pokračujte ve vyplachování. Přetrvává-li podráždění očí: Vyhledejte lékařskou pomoc/ošetření.

Skladujte v suchu při teplotě 5-25 °C.

Likvidace: Nespotřebovaný výrobek odevzdejte ve sběrném místě pro zvláštní nebo nebezpečné odpady. Použitý obal po důkladném vyprázdnění/vypláchnutí odevzdejte do tříděného odpadu.

 

Výrobcem ekologické drogerie YELLOW & BLUE je česko-slovenská společnost TIERRA VERDE. Prací a čisticí prostředky vyvíjí tak, aby měly co nejmenší negativní dopad na zdraví a životní prostředí a zároveň co nejlepší vliv na člověka, společnost a planetu.

Základem velké části produktů na praní, čištění a mytí je extrakt z mýdlových ořechů. Slupky z mýdlových ořechů obsahují přírodní saponin a jsou natolik šetrné vůči pokožce, že jsou vhodné i pro alergiky, ekzematiky a malé děti.

Produkty YELLOW & BLUE se uplatní v každé domácnosti, jejíž členové chtějí žít zdravě a ekologicky. Nejsou testované na zvířatech a neobsahují ropné deriváty, chlór ani umělá barviva a syntetickou parfemaci. Stabilitu a účinnost aktivních složek tekutých výrobků podporuje používání revitalizované vody.