Dobrý den, děkujeme, že jste navštívili náš e-shop.

Testovací pásek na určení tvrdosti vody

Kód: 83
1 hodnocení
30 Kč / ks
Skladem (1 ks)

Potřebujete vědět jak tvrdá voda vám doma teče z kohoutku? Pro určení potřebného množství změkčovače vody, který zlepší výsledky praní a ušetří vám peníze za prací prostředky vám poslouží tento testovací pásek.

Detailní informace

Detailní popis produktu

S pomocí orientačního testu zjistíte, jak kvalitní je voda, ve které (nejen) perete. Voda přirozeně obsahuje rozpuštěné minerály, tvdost vody je vlastnost, která vyjadřuje jejich množství. Tyto sloučeniny (zejména vápníku a hořčíku) jsou totiž zdrojem tvorby vodního kamene a významně ovlivňují výsledky praní i chuť vody.

Použití:

Vyhodnotí tvrdost vody, slouží jako vodítko pro dávkování změkčovače vody.

Pásek namočíme do vody na cca 2 sekudy, vytáhneme a setřeseme přebytečnou vodu.
Stupeň tvrdosti vody se projeví počtem čtverečků, které po cca 1 minutě změní barvu ze zelené na růžovou.
Pokud je výsledkem testu více než jeden růžový čtvereček, je vhodné při praní používat změkčovač vody.

TVRDOST VODY:

POČET RŮŽOVÝCH POLÍ NA PÁSKU:

 

Měkká >4°dH

                               0-1    

Středně tvrdá >8,4°dH

                               2-3    

Tvrdá >14°dH

                               4-5

Doplňkové parametry

Kategorie: Na praní
Hmotnost: 0.003 kg

Výrobcem ekologické drogerie YELLOW & BLUE je česko-slovenská společnost TIERRA VERDE. Prací a čisticí prostředky vyvíjí tak, aby měly co nejmenší negativní dopad na zdraví a životní prostředí a zároveň co nejlepší vliv na člověka, společnost a planetu.

Základem velké části produktů na praní, čištění a mytí je extrakt z mýdlových ořechů. Slupky z mýdlových ořechů obsahují přírodní saponin a jsou natolik šetrné vůči pokožce, že jsou vhodné i pro alergiky, ekzematiky a malé děti.

Produkty YELLOW & BLUE se uplatní v každé domácnosti, jejíž členové chtějí žít zdravě a ekologicky. Nejsou testované na zvířatech a neobsahují ropné deriváty, chlór ani umělá barviva a syntetickou parfemaci. Stabilitu a účinnost aktivních složek tekutých výrobků podporuje používání revitalizované vody.