Dobrý den, děkujeme, že jste navštívili náš e-shop.

Žlučové mýdlo na praní, odstraňovač skvrn

Kód: 89/VZO 89/140 89/420 Zvolte variantu
Tip Zero waste Odzkoušeno na vlastní kůži
1 hodnocení
20 Kč / ks 55 Kč / ks 156 Kč / ks od 20 Kč / ks 16,53 Kč bez DPH 45,45 Kč bez DPH 128,93 Kč bez DPH od 16,53 Kč bez DPH
Vyprodáno Skladem (17 ks) Vyprodáno Zvolte variantu
Varianta

Přeborník na likvidaci skvrn od mastnoty, potu, trávy, krve, hlíny, ale i ovocných a zeleninových šťáv. Odstraní je z oblečení i dalšího textilu.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Prací mýdlo s přídavkem hovězí žluče, která obsahuje různé druhy enzymů rozkládajících tuky a bílkoviny.

Použití:

Velmi účinné v odstraňování skvrn a nečistot (mastnota, krev, inkoust, šmír, tráva, červené víno, ovocné a zeleninové šťávy, hlína, pot na límečcích a manžetách košil).
Skvělé pro odstranění skvrn z pratelných látkových plen a látkových menstruačních vložek.
Je vhodné na bílé a stálobarevné textilie z přírodních vláken i směsných tkanin.
Na namáčení a praní celkově silně znečištěného a mastného prádla doporučujeme Mýdlové vločky ze žlučového mýdla.

Nabízíme i čistě rostlinnou alternativu tohoto prostředku – Olivové mýdlo s citronovým extraktem.

Navlhčíme textil v místě skvrny, naneseme mýdlo a promneme.
Mnutí je třeba provádět s ohledem na daný materiál.
Necháme cca 15 minut účinkovat, poté místo důkladně opláchneme nebo vypereme celý oděv. Pokud skvrna nezmizí celá, proces opakujeme.

POZOR:

Skvrny bílkovinného typu (krev, mléčné produkty) je nutné před praním ošetřit ve studené vodě. Bílkoviny se v teplé vodě srazí a není možné je pak odstranit.

Při ošetření barevného textilu je dobré před použitím vyzkoušet jeho stálobarevnost aplikací na místě, které není vidět.

 

Složení:

> 30 % mýdlo (sodné soli mastných kyselin - bez palmového oleje), < 5 % glycerin, vonné látky (obsahuje d-limonene, benzyl salicilate, citronellol, geraniol), žlučové enzymy

 

Suroviny pro tuto drogerii jsou vybrány tak, aby představovaly co nejmenší zátěž pro zdraví lidí i planety. 
Netestuje se na zvířatech. 
Tento výrobek neobsahuje ropné deriváty, chlór, opticky zjasňující látky ani syntetické parfémy, barviva či enzymy.

Bezpečnost:

Uchovávejte mimo dosah dětí. Skladujte odděleně od hnojiv, bělicích a oxidujících prostředků. Skladujte na suchém místě s relativní vlhkostí do 75 % a teplotami mezi -5 a 30 °C. Nespotřebovaný obsah odstraňte do komunálního odpadu. Použitý obal po důkladném vyprázdnění odevzdejte do tříděného odpadu. Případný bílý práškový povlak na povrchu mýdla není na závadu - jedná se o vysrážený chlorid sodný (sůl).

 

Proč Tierra Verde nabízí mýdlo obsahující látku živočišného původu?

Žlučové enzymy jsou odpadem ze současné produkce masa, který by jinak zůstal nevyužitý, a jsou v likvidaci nečistot na textilu zatím nepřekonané. Upřednostňujeme je před syntetickými enzymy z GMO rostlin, které je jako jediné dokáží obstojně nahradit, ovšem zase mají pro nás neakceptovatelné nešvary GMO produkce. Tím, že enzymy používáme jen lokálně na skvrny, nemusí být plošně součástí ostatních pracích prostředků. Takže proto :-)

Pokud se chcete vyhnout produktům obsahující suroviny živočišného původu, máme v sortimentu i veganskou alternativu - Olivové mýdlo s citronovým extraktem na skvrny, které je o něco méně účinné než žlučové mýdlo.

Výrobcem ekologické drogerie YELLOW & BLUE je česko-slovenská společnost TIERRA VERDE. Prací a čisticí prostředky vyvíjí tak, aby měly co nejmenší negativní dopad na zdraví a životní prostředí a zároveň co nejlepší vliv na člověka, společnost a planetu.

Základem velké části produktů na praní, čištění a mytí je extrakt z mýdlových ořechů. Slupky z mýdlových ořechů obsahují přírodní saponin a jsou natolik šetrné vůči pokožce, že jsou vhodné i pro alergiky, ekzematiky a malé děti.

Produkty YELLOW & BLUE se uplatní v každé domácnosti, jejíž členové chtějí žít zdravě a ekologicky. Nejsou testované na zvířatech a neobsahují ropné deriváty, chlór ani umělá barviva a syntetickou parfemaci. Stabilitu a účinnost aktivních složek tekutých výrobků podporuje používání revitalizované vody.