Dobrý den, děkujeme, že jste navštívili náš e-shop.

Citrónová šťáva 100% Beutelsbacher 0,2 l BIO

Kód: 1251
Vegan Zero waste
Neohodnoceno
Značka: Beutelsbacher
53 Kč –9 %
cytry
53 Kč –9 % 48 Kč / ks
Vyprodáno

Šťáva se vyrábí lisováním čerstvých uzrálých demeter citrónů v místě pěstování.
Výsledkem je šťáva, která je nejenom kyselá, ale i voňavá a plná typické citrusové chuti.
Vynikající k ochucení jídel - omáček, desertů, polévek atd., do čaje, k míchání s jinými džusy, k přípravě domácí limonády a do koktejlů.

Cena je včetně zálohované sklenice 4,-Kč

Detailní informace

Detailní popis produktu


Co to je přímé lisování? Běžné džusy jsou vyráběny z koncentrátu, který se vyrábí odpařováním vylisované šťávy. Takto zahuštěný džus je levnější na přepravu a skladování. Před plněním do konečného obalu se koncentrát naředí vodou. Zahušťování má negativní vliv jak na obsah vitamínů, tak na chuť džusu. Džusy z přímého lisování se získávají lisováním čerstvého ovoce a okamžitým stáčením vylisované šťávy. Džus se poté pasterizuje krátkým šetrným zahřátím, které zajistí mikrobiologickou nezávadnost džusu. Pasterizovaný džus se nemusí skladovat až do chvíle otevření v ledničce. Rozdíl mezi džusem z koncentrátu a džusem z přímého lisování je patrný na první doušek - ochutnejte!


 Beutelsbacher při výrobě želatinu NEPOUŽÍVÁ a šťávy této značky jsou tudíž vhodné i pro striktní vegany.

Co to je demeter? Biodynamické zemědělství dodržuje veškeré požadavky ekologického zemědělství a výrobky nesoucí demeter certifikát jsou zároveň bio certifikované. Biodynamické zemědělství je však v některých ohledech přísnější a zemědělci musí dodržovat řadu postupů navíc oproti ekologickému zemědělství. Prioritou je přirozené zvyšování úrodnosti půdy například pomocí přírodních přípravků a rotace plodin. Farma je vnímána jako celek, kde každá činnost ovlivňuje další činnosti. Biodynamický zemědělec vnímá přírodu a hospodaří v souladu s prostředím a ne proti němu. Biodynamicky vypěstované výrobky nesou chráněné označení demeter a jsou certifikovány a kontrolovány stejně jako biovýrobky.

OBJEM: 
0,2 l

ZEMĚ PŮVODU: 
Německo

SLOŽENÍ:
 lisovaná šťáva z citrónů z kontrolovaného biodynamického zemědělství

UPOZORNĚNÍ PRO ALERGIKY:
Výrobek neobsahuje stopy alergenů.

TIP: Pokud nespotřebujete celé balení a nechcete, aby se šťáva zkazila, můžete ji zmrazit ve formičkách na led.

UPOZORNĚNÍ: Vratná láhev, záloha 4 Kč bude připočtena k ceně výrobku. Obal můžete vrátit u nás nebo v jakékoli prodejně, kde vedou džusy značky Beutelsbacher.

VÝŽIVOVÉ ÚDAJE NA 100 ml:

Energetická hodnota 122 kJ/29 kcal
Tuky 0,2 g
z toho nasycené mastné kyseliny 0,01 g
Sacharidy 1,7 g
z toho cukry 1,7 g
Bílkoviny 0,4 g
Sůl 0,003 g
Vitamin C 25 mg (31 % DDD)

DDD - denní doporučená dávka neboli referenční hodnota příjmu.


NÁZEV A SKLADOVÁNÍ:
Citrónová šťáva 100%.
Není vyrobeno z koncentrátu.
Pasterováno.
Podíl ovocné složky 100 %.
Po otevření uchovávejte v ledničce a spotřebujte do 14 dnů.


EU_Organic_LogoDemeter_logo
DE-ÖKO-007
Zemědělská produkce EU

Dodává:

bio nebio s.r.o.

Značka Beutelsbacher má u našich německých sousedů zaslouženě vynikající pověst a je synonymem nejen pro bio džusy z přímého lisování, ale hlavně pro tzv. demeter džusy. Beutelsbacher je rodinná firma založená v roce 1936 dvěma bratry z rodu odvěkých sadařů a vinařů Maierů. Cílem bylo zajištění odbytu místního ovoce z biodynamické produkce (demeter). Rodina Maierů je spoluzakladatelem sdružení Demeter, a i když se nyní věnuje výhradně lisování ovoce a zeleniny, má dodnes přímé vazby na pěstitele ovoce a zeleniny. Většina zpracovávaných plodů tak pochází od demeter pěstitelů z Jižního Německa, demeter hrozny jsou importovány z italských vinic. Jižní ovoce pochází ze Severní Afriky, Střední Ameriky a Asie.

Beutelsbacher

Logo_Beutelsbacher

Zdroj: https://www.bionebio.cz/dodavatele-a-projekty/manufacturers/beutelsbacher