Dobrý den, děkujeme, že jste navštívili náš e-shop.

KINDER šťáva 100% Beutelsbacher 0,2 l BIO

Kód: 1560
Zero waste
Neohodnoceno
Značka: Beutelsbacher
40 Kč –3 %
kinder
40 Kč –3 % 39 Kč / ks
Vyprodáno

Na trhu je řada směsí šťáv určených pro děti, ale originál je jenom jeden.
Beutelsbacher jako první vyvinul směs ovocných a zeleninových šťáv, kdy byly brány v úvahu nejenom nutriční hodnoty, ale také doba dozrávání plodů a jejich lokální původ.
Výsledkem je chuťově výborná sladká plně ovocná šťáva z přímého lisování v demeter kvalitě.

Cena včetně vrátné zálohy 4 Kč! 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Díky vyššímu podílu méně sladkých šťáv (mrkev, šípek, borůvka) není tato směs příliš sladká a nevytváří návyk dětí na sladké.
Tento džus získal nejvyšší hodnocení „sehr good“ v prestižním testu výrobků ÖKO TEST.


Co to je přímé lisování? Běžné džusy jsou vyráběny z koncentrátu, který se vyrábí odpařováním vylisované šťávy. Takto zahuštěný džus je levnější na přepravu a skladování. Před plněním do konečného obalu se koncentrát naředí vodou. Zahušťování má negativní vliv jak na obsah vitamínů, tak na chuť džusu. Džusy z přímého lisování se získávají lisováním čerstvého ovoce a okamžitým stáčením vylisované šťávy. Džus se poté pasterizuje krátkým šetrným zahřátím, které zajistí mikrobiologickou nezávadnost džusu. Pasterizovaný džus se nemusí skladovat až do chvíle otevření v ledničce. Rozdíl mezi džusem z koncentrátu a džusem z přímého lisování je patrný na první doušek - ochutnejte!
Je šťáva vhodná pro vegany? Někteří výrobci po vylisování šťávy filtrují přes želatinu. Beutelsbacher při výrobě želatinu NEPOUŽÍVÁ a šťávy této značky jsou tudíž vhodné i pro striktní vegany.

Co to je demeter? Biodynamické zemědělství dodržuje veškeré požadavky ekologického zemědělství a výrobky nesoucí demeter certifikát jsou zároveň bio certifikované. Biodynamické zemědělství je však v některých ohledech přísnější a zemědělci můsí dodržovat řadu postupů navíc oproti ekologickému zemědělství. Prioritou je přirozené zvyšování úrodnosti půdy například pomocí přírodních přípravků a rotace plodin. Farma je vnímána jako celek, kde každá činnost ovlivňuje další činnosti. Biodynamický zemědělec vnímá přírodu a hospodaří v souladu s prostředím a ne proti němu. Biodynamicky vypěstované výrobky nesou chráněné označení demeter a jsou certifikovány a kontrolovány stejně jako biovýrobky.

OBJEM:
 0,2 l

ZEMĚ PŮVODU: 
Německo

SLOŽENÍ: ovocná šťáva 85 % (šťáva z jablek, hroznů, hrušek, borůvek, jahodový protlak, šípkový protlak), mrkvová šťáva 15 %. Všechny složky pocházejí z kontrolovaného ekologického zemědělství.

UPOZORNĚNÍ PRO ALERGIKY:

Výrobek neobsahuje stopy alergenů.

VÝŽIVOVÉ ÚDAJE NA 100ml:

Energetická hodnota 197 kJ/47 kcal
Tuky 0,04 g
z toho nasycené mastné kyseliny 0,01 g
Sacharidy 10,6 g
z toho cukry 10,3 g
Bílkoviny 0,5 g
Sůl 0,03 g

NÁZEV A SKLADOVÁNÍ:


Ovocno-zeleninová šťáva vícedruhová KINDER.
Není vyrobeno z koncentrátu.
Pasterováno.
Podíl ovocno-zeleninové složky 100 %.
Po otevření uchovávejte v ledničce a spotřebujte do 5 dnů.

EU_Organic_LogoDemeter_logo
DE-ÖKO-007
Zemědělská produkce EU/mimo EU

 

Značka Beutelsbacher má u našich německých sousedů zaslouženě vynikající pověst a je synonymem nejen pro bio džusy z přímého lisování, ale hlavně pro tzv. demeter džusy. Beutelsbacher je rodinná firma založená v roce 1936 dvěma bratry z rodu odvěkých sadařů a vinařů Maierů. Cílem bylo zajištění odbytu místního ovoce z biodynamické produkce (demeter). Rodina Maierů je spoluzakladatelem sdružení Demeter, a i když se nyní věnuje výhradně lisování ovoce a zeleniny, má dodnes přímé vazby na pěstitele ovoce a zeleniny. Většina zpracovávaných plodů tak pochází od demeter pěstitelů z Jižního Německa, demeter hrozny jsou importovány z italských vinic. Jižní ovoce pochází ze Severní Afriky, Střední Ameriky a Asie.

Beutelsbacher

Logo_Beutelsbacher

Zdroj: https://www.bionebio.cz/dodavatele-a-projekty/manufacturers/beutelsbacher