Dobrý den, děkujeme, že jste navštívili náš e-shop.

Zelná šťáva mléčně kvašená Beutelsbacher 0,7 l BIO

Kód: 1254
Vegan Zero waste
Neohodnoceno
Značka: Beutelsbacher
75 Kč / ks 65,22 Kč bez DPH
Skladem (1 ks)

Mléčně kvašená zelná šťáva z přímého lisování.
Zelí pochází z biodynamické produkce (demeter) a  nepochází z hybridních semen, ale z původních odrůd.
Při mléčném kvašení převážně vzniká L(+) kyselina mléčná, a proto jsou mléčně kvašené džusy ceněny mezi nutričními specialisty. Tato šťáva je vynikající součástí očistných kúr a můžeme ji popíjet i během odlehčovacího jednoho dne bez jídla.

Cena je včetně zálohované sklenice 4,-Kč

Detailní informace

Detailní popis produktu


Co to je přímé lisování? Běžné džusy jsou vyráběny z koncentrátu, který se vyrábí odpařováním vylisované šťávy. Takto zahuštěný džus je levnější na přepravu a skladování. Před plněním do konečného obalu se koncentrát naředí vodou. Zahušťování má negativní vliv jak na obsah vitamínů, tak na chuť džusu. Džusy z přímého lisování se získávají lisováním čerstvého ovoce a okamžitým stáčením vylisované šťávy. Džus se poté pasterizuje krátkým šetrným zahřátím, které zajistí mikrobiologickou nezávadnost džusu. Pasterizovaný džus se nemusí skladovat až do chvíle otevření v ledničce. Rozdíl mezi džusem z koncentrátu a džusem z přímého

 

Beutelsbacher při výrobě želatinu NEPOUŽÍVÁ a šťávy této značky jsou tudíž vhodné i pro striktní vegany.

Co to je demeter? Biodynamické zemědělství dodržuje veškeré požadavky ekologického zemědělství a výrobky nesoucí demeter certifikát jsou zároveň bio certifikované. Biodynamické zemědělství je však v některých ohledech přísnější a zemědělci můsí dodržovat řadu postupů navíc oproti ekologickému zemědělství. Prioritou je přirozené zvyšování úrodnosti půdy například pomocí přírodních přípravků a rotace plodin. Farma je vnímána jako celek, kde každá činnost ovlivňuje další činnosti. Biodynamický zemědělec vnímá přírodu a hospodaří v souladu s prostředím a ne proti němu. Biodynamicky vypěstované výrobky nesou chráněné označení demeter a jsou certifikovány a kontrolovány stejně jako biovýrobky.

OBJEM:
0,7 l

ZEMĚ PŮVODU:
Německo


SLOŽENÍ:
zelná šťáva 99,1 %, mořská sůl. Zelná šťáva pochází z kontrolovaného biodynamického zemědělství.

UPOZORNĚNÍ PRO ALERGIKY: Výrobek neobsahuje stopy alergenů.


UPOZORNĚNÍ: Vratná láhev, záloha 4 Kč bude připočtena k ceně výrobku. Obal můžete vrátit u nás nebo v jakékoli prodejně, kde vedou džusy značky Beutelsbacher.

VÝŽIVOVÉ ÚDAJE NA 100 ml:

Energetická hodnota 54 kJ/13 kcal
Tuky 0 g
z toho nasycené mastné kyseliny 0 g
Sacharidy 1,5 g
z toho cukry 1 g
Bílkoviny 1 g
Sůl 0,9 g

NÁZEV A SKLADOVÁNÍ:
Zelná šťáva mléčně kvašená.
Není vyrobeno z koncentrátu.
Pasterováno.
Podíl zeleninové složky 99 %.
Po otevření uchovávejte v ledničce a spotřebujte do 7 dnů.

EU_Organic_LogoDemeter_logo
DE-ÖKO-007
Zemědělská produkce EU

 

Dodává:

bio nebio s.r.o.

Značka Beutelsbacher má u našich německých sousedů zaslouženě vynikající pověst a je synonymem nejen pro bio džusy z přímého lisování, ale hlavně pro tzv. demeter džusy. Beutelsbacher je rodinná firma založená v roce 1936 dvěma bratry z rodu odvěkých sadařů a vinařů Maierů. Cílem bylo zajištění odbytu místního ovoce z biodynamické produkce (demeter). Rodina Maierů je spoluzakladatelem sdružení Demeter, a i když se nyní věnuje výhradně lisování ovoce a zeleniny, má dodnes přímé vazby na pěstitele ovoce a zeleniny. Většina zpracovávaných plodů tak pochází od demeter pěstitelů z Jižního Německa, demeter hrozny jsou importovány z italských vinic. Jižní ovoce pochází ze Severní Afriky, Střední Ameriky a Asie.

Beutelsbacher

Logo_Beutelsbacher

Zdroj: https://www.bionebio.cz/dodavatele-a-projekty/manufacturers/beutelsbacher