Dobrý den, děkujeme, že jste navštívili náš e-shop.

V-Label

V-Label je mezinárodně uznávaný registrovaný symbol označování veganských a vegetariánských produktů a služeb.

Pro spotřebitele je jednoduchým a spolehlivým průvodcem při nakupování. Pomocí značky V-Label společnosti podporují transparentnost a přehlednost. Standardizovaná kritéria a kontroly zajišťují, že V-Label je jedinečná pečeť kvality veganských a vegetariánských produktů a služeb po celé Evropě.

Cílová skupina se neustále rozrůstá.

Cílová skupina spotřebitelů nakupujících veganské a vegetariánské produkty je různorodá a neustále se zvětšuje. Ať už z environmentálních, zdravotních, náboženských nebo etických důvodů, stále více spotřebitelů si vybírá veganský nebo vegetariánský životní styl.

Trh s veganskými a vegetariánskými produkty rychle roste.

Trh s veganskými a vegetariánskými produkty dosahuje rekordních prodejů už po mnoho let. Stále více společností uznává přínosy obohacení trhu rostlinnými produkty. Vidíme velký nárůst v kvalitě i rozmanitosti veganských a vegetariánských produktů a služeb.

Stále více a více veganských a vegetariánských produktů je označováno.

Volání spotřebitelů po větší transparentnosti týkající se veganských a vegetariánských produktů je účinné. V roce 2012 jen 1.5% potravin a nápojů na světovém trhu bylo prohlášeno za veganské. Do roku 2015 toto číslo vzrostlo na 4.3%, což představuje skoro trojnásobný nárůst v počtu produktů označených za veganské během pouhých tří let.

V-Label propaguje transparentnost a přehlednost.

Co se týče evropského potravinářského průmyslu, stále nebyla přijata žádná závazná, právní definice slov „veganský“ a „vegetariánský“. Důsledkem toho je obtížné spolehlivě označit veganské a vegetariánské produkty v souladu se standardizovanými kritérii, což může vést k nesprávnému označování samotnými výrobci. Tato mezera v zákoně způsobuje nejistotu mezi spotřebiteli i výrobci.

Spotřebitelé stále více volají po transparentnosti, aby mohli rychle a s jistotou identifikovat veganské a vegetariánské produkty. V současné době pouze značka V-Label může nabídnout přehlednost díky standardizovaným kritériím v označování veganských a vegetariánských produktů.

  

Více ZDE