Dobrý den, děkujeme, že jste navštívili náš e-shop.

Kyselina citronová

Kód: 1326
Zero waste
Neohodnoceno
Značka: Amylon
119 Kč –8 %
kyselina citronova 25kg
119 Kč –8 % 109 Kč / kg 94,78 Kč bez DPH
Skladem (5,478 kg)

Složení produktu: 

Kyselina citronová (E330).

 Informace pro alergiky:

 Může obsahovat stopy lepku, mléka a vajec.

  Trvanlivost: 12 měsíců.

Detailní informace

Detailní popis produktu

 

TIP AMYLONKY: kyselina citronová je skvělá jako přísada při konzervaci ovoce a zeleniny.
Dále pak na přípravu rosolu a džemu, na dochucování sirupů a nápojů.
Lze použít při odstraňování vodního kamene z nádob.

 

Použití:

Odstranění vodního kamene: Místo s vodním kamenem se posype a nechá se působit, pak se místo opláchne. Nebo se použije roztok.

Leštidlo do myčky, na okna apod.: Udělá se 5% roztok – do nádoby se nasype 50 g kyseliny citrónové a doplní se do 1 l vodou.

Konzervování potravin: 2-5 g kyseliny citrónové na 1 kg. Působí i proti hnědnutí ovoce. Je vhodné přidat i kyselinu askorbovou.

Varování: Dráždivý! Způsobuje vážné podráždění očí.

https://www.ferpotravina.cz/seznam-ecek/E330 

 

Výživové údaje Kyselina citronová
  Energetická hodnota
Energie
Tuky Z toho nasycené
mastné kyseliny
Sacharidy Z toho cukry Bílkoviny Sůl Vápník
   kj    kcal g g g g g g mg
na 100 g sypké směsi 1297 299 0 0 0 0 0 0 -
na 100g hotového výrobku - - - - - - - - -
**% - - - - - - - -

** Referenční hodnota příjmu u průměrné dospělé osoby (8400 kJ/2000 kal)

Historie firmy

Škrobárenství v českých zemích před válkou, po válce, ale i po dobu socialistické etapy, bylo reprezentováno značkou Amylon, která se skládala z bramborového květu a písmene „A“, což představuje název AMYL - škrob.

1891 – První pudingy

Tradice firmy sahá až do konce 19. století. V této době se Christian Pešek pustil do průmyslového zpracovávání brambor. V jeho práci poté pokračoval od roku 1891 švagr František Malinský, který postupně skupoval další škrobárny a z malé továrničky vybudoval silný podnik.

1912 - Založení firmy

K roku 1912 se datuje založení samotné firmy Amylon. Ta vznikla fúzí škrobáren v Nížkově a Přibyslavi.

1945 - Součást národního podniku

Po druhé světové válce se ronovský závod stal součástí národního podniku Amylon Havlíčkův Brod, později státního podniku Škrobárny. Ten byl privatizován po částech a současný Amylon vznikl jako samostatná akciová společnost v roce 1994. Společnost zprivatizovala i ochrannou známku Amylon, patřící k městu Havlíčkův Brod a zejména k baleným výrobkům z nedalekého výrobního provozu Ronov nad Sázavou.

1994 - Privatizace a vznik akciové společnosti

Státní podnik Škrobárny zprivatizoval i ochrannou známku Amylon, patřící k městu Havlíčkův Brod a zejména k baleným výrobkům z nedalekého výrobního provozu Ronov nad Sázavou.

2012 – Sto let na trhu

V roce 2012 oslavila naše firma neuvěřitelných 100 let na trhu. Jsme právem hrdí na tuto skutečnost a chceme poděkovat všem našim zákazníkům, že právě díky nim můžeme toto výročí oslavit.

Vize a filozofie společnosti

Amylon, akciová společnost, je tradiční výrobce kvalitních průmyslových a balených potravinářských výrobků. Snažíme se, abychom byli na trhu vnímáni jako evropský obchodní partner.

Naší filozofií je spokojený zákazník, zejména tedy zákaznice, moderní žena, která se ráda stará o sebe a svoji rodinu a v rámci toho chce připravovat chutná jídla, která jí nezaberou mnoho času, a také svou jednoduchou přípravou odpovídají tradiční, ale moderně pojaté kuchyni.

Naše vize do budoucna je jasná. Chceme podporovat české zemědělství, potravinářství i škrobárenskou výrobu a distribuci. Chceme nadále v naší vývojové kuchyni připravovat chutné pokrmy a pomocníky do domácnosti tak, tak aby splňovaly nejen vysoké nároky moderní stravy, ale také aby chutnaly a inspirovaly.

Výrobní sortiment

Výrobní sortiment potravinářské firmy Amylon, a.s. zahrnuje 2 oblasti, průmyslovou výrobu umístěnou v Havlíčkově Brodě a Polné a výrobu balených výrobků umístěnou v Ronově nad Sázavou.

 

Zdroj: https://amylon.cz/cz/nas-pribeh/