Dobrý den, děkujeme, že jste navštívili náš e-shop.

Přírodní houba z lufy

Kód: 3038
Zero waste
Neohodnoceno
350 Kč / ks
Skladem (1 ks)

Trukwa egipska

Zbavte se umělých produktů v kuchyni v koupelně i při běžném úklidu a používejte zcela přírodní houbu z lufy - žádné plasty, ropné deriváty nebo lepidla.

 Když už budete mít pocit, že je kousek hodně opotřebovaný, stačí ho prostě hodit na kompost, kde se rozloží. Další možností je samozřejmě kontejner na bioodad.

Bez plastu, ropných látek a chemických lepidel.

Ruční výroba.

Velmi dlouhá životnost.

100% rozložitelná.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Po namočení změkně a výrazně nabude na objemu. Její struktura je ideální i pro čištění zaschlých zbytků jídla a přitom povrchy nepoškrábe. Má velmi dlouhou životnost. 

Použití: Z celé lufy si uřízněte část, která Vám vyhovuje pro mytí nebo masáž. Lufu namočte a teprve poté ji používejte na mytí. Sprchový gel nebo mýdlo z ní opatrně, přesto pečlivě vymyjte. Po každém použití a styku s vodou je nutno nechat lufu uschnout.

TIP: Protože má každý produkt originální tvar, je vhodný také jako krásná přírodní dekorace Vaší koupelny a sauny.

 

Za suchého stavu se může zdát drsná, ale po namočení zvětší objem a stane se z ní měkká a flexibilní houbička. Před prvním použitím důkladně vypláchněte. Skvěle padne do ruky. Používejte ve sprše či ve vaně s mýdlem nebo sprchovým gelem. Jemnými krouživými pohyby docílíte vyčištění a povzbuzení vaší pokožky.

Pro prodloužení životnosti této houby je důležité jí vždy po použití vymáchat v čisté vodě, vyždímat a nechat uschnout. Houba dobře snáší i vyšší teploty a tak je možné jí občas i vyvařit, pokud je to nutné.

K výrobě se využívají jen přírodní obnovitelné suroviny a solární energie. K pěstování tykví se nepoužívají chemická hnojiva. Do Evropy jsou výrobky dopravovány lodní dopravou. 

 

Používá se i pro očistu pokožky. Lufa se totiž po namočení stává příjemně měkkou až hladkou a velmi očistnou záležitostí při styku s pokožkou. Používá se při mytí celého těla včetně obličeje, odstraňuje odumřelé kožní buňky a zároveň skvělo prokrvuje pokožku. Velmi často je používána i v sauně nebo při relaxačních masážích. Pomocí jemné masáže dokáže odstranit únavu a ulevuje od bolesti svalů i kloubů. Je to malý přírodní zázrak, který pomáhá i při prevenci proti celulitidě. Koupelna,ale není jediná část vaší domácnosti, kde lze Lufu využít.

Kuchyňský pomocník

I v kuchyni se stane vašim nenahraditelným pomocníkem, který bude ekologickou alternativou místo běžných houbiček z plastových vláken, které v nemalém množství končí ve směsném odpadu. Je to totiž ideální produkt na mytí nádobí. Díky její pevné pórovité struktuře Lufa skvěle odstraní i zaschlé zbytky jída, které se dále na houbě  neusazují. Velmi dobře se čistí a rychle usychá. Výhoda rychlého schnutí zabezpečuje ničení bakterií, které se v běžné vlhké houbičce mohou šířit. 

Prodáváme ji jako celý velký kus.