Dobrý den, děkujeme, že jste navštívili náš e-shop.

Biobavlna vs. „obyčejná“ bavlna. Kdo s koho?

Biobavlna vs. „obyčejná“ bavlna. Kdo s koho?

Že kdo šetří, má za tři? V otázce péče o zdraví sebe a své rodiny se kompromisy nevyplácí. 

Biobavlna jako cesta ke „zdravějším zítřkům“

Jde to ovšem i jinak než se spoustou syntetických látek, které ve výsledku dělají více škody než užitku. Předně odpovědněji, zdravěji, s důrazem na fairtrade a ochranu životního prostředí. Jedním z nejspolehlivějších certifikátů, které garantují ekologický původ bavlny, její šetrné zpracování i etické pracovní podmínky je prestižní GOTS (Global Organic Textile Standard), který od roku 2002 systematicky podporuje produkci biobavlny a dohlíží na plnění standardů ekologického zemědělství. Volbou biobavlny GOTS každý z nás přispívá jak k udržitelnému rozvoji venkova v zemích třetího světa, tak k ochraně vlastního zdraví. Zajisté víte, že drobnosti dělají často ten největší rozdíl. Tak proč nezačít „od základů“ a pro příště se do růžova vyspat v organicky čisté a prodyšné biobavlně s pocitem, že jste v boji proti devastaci přírody přiložili „ruku k dílu“?

Biobavlna

 

Klasika versus bio? Větší rozdíl nenajdete

Bio osuška, nebio osuška. Rozdíly? Na první pohled téměř žádné. Na první omak a první vyzkoušení obrovské. Šetrné ekologické zpracování bavlněných vláken zásadně vylepšuje užitné vlastnosti výrobků z biobavlny, dělá je měkčími a prodyšnějšími. Tím, že vlákna nejsou ošetřena formaldehydem, vynikají také vyšší savostí. Hotovou trefou do černého jsou pak biobavlněné pomůcky dámské hygieny. Jemňoučké vložky a tampony bez jakýchkoliv stop dráždivé chemie minimalizují podráždění citlivých intimních partií a přitom dovolí pokožce přirozeně dýchat.

 

To pravé pro alergiky, ekzematiky a především děti

Biobavlněné výrobky ocení i ti z nás, kteří bojují s alergiemi, ekzémy či astmatem. Čistota materiálu bez jakýchkoliv potenciálně dráždivých látek nám dává totiž jistotu, že „si nepřiložíme pod kotel“ :) a minimalizujeme riziko zarudnutí, bolestivosti či jakékoliv jiné reakce. Ve střehu by zároveň měli zůstat všichni odpovědní rodiče. Biobavlna je jako dělaná pro tenkou a velmi citlivou pokožku nejmenších dětí,kterým zdravotně 100% bezpečný materiál prokáže jen tu nejlepší službu.

Objevte tedy i vy svět heboučké biobavlny a zasaďte se o lepší zítřky. Poděkuje vám nejen vaše zdraví, ale i naše „modrá planeta“. :)

 

Zdroj: https://blog.srneczek.cz/clanky/biobavlna-vs-obycejna-bavlna-kdo-s-koho?utm_source=vzdelavaci_emaily&utm_medium=email&utm_campaign=B5