Dobrý den, děkujeme, že jste navštívili náš e-shop.

BioBrush kartáček - dospělý

Kód: 2454/BIL 2454/ZEL 2454/ORA Zvolte variantu
Zero waste
Neohodnoceno
Značka: BioBrush
95 Kč / ks 78,51 Kč bez DPH
Vyprodáno Skladem (3 ks) Vyprodáno Zvolte variantu
Varianta

Revoluční kartáček z bioplastu značky BioBrush s rovně střiženými nylonovými štětinkami splňujíe náročné požadavky na správnou zubní hygienu s ergonomickou rukojetí.

Pro výrobu rukojeti a obalu se využívají dřevěné štěpky z dřevařského průmyslu.
Namísto spalování zbytků z dřevozpracujícího průmyslu, jejich přeměnou na tepelnou energii, se díky výrobě kartáčků biobrush mění tyto zbytky na zubní kartáček se zanedbatelnou uhlíkovou stopou.

Detailní informace

Detailní popis produktu

 

Kartáček Biobrush má výborné čistící vlastnosti díky následujícím vlastnostem:  

  • rovně střižené a rovnoměrně zaoblené řezané štětiny, které umožňují dosáhnout i do mezizubních prostor.

  • vícevrstvé štětiny s vysokou hustotou dokonale vyčistí zuby 

  • optimální tvrdost štětin je medium - ideální tvrdost pro čisté zuby a zdravé dásně.

  • malá a zahnutá hlava kartáčku usnadňuje čištění, kartáček vyčistí povrch všech zubů i těch méně dostupných. 

  • ergonomická rukojeť.

Kartáček biobrush splňuje požadavek na správnou zubní péči dle doporučení nezávislých zubařů, producentů a výzkumných středisek.

Pro výrobu rukojeti a obalu se využívají dřevěné štěpky z dřevařského průmyslu. Namísto spalování zbytků z dřevozpracujícího průmyslu, jejich přeměnou na tepelnou energii, se díky výrobě kartáčků biobrush mění tyto zbytky na zubní kartáček se zanedbatelnou uhlíkovou stopou. Navíc zbytky ze dřeva pochází z udržitelného lesnictví s certifikací FSC. Ekologické zubní kartáčky biobrush a jejich balení obsahují pouze velmi malé procento fosilních materiálů.  Pro výrobu bioplastu biobrush používá přírodní změkčovadla na bázi kyseliny citronové. Množství těžkých kovů v pečlivě vybraných pigmentech, používaných pro barvení zubních kartáčků, je pod doporučeným minimálním množstvím. Při výrobě snížili na minimum použití fosilních materiálů jak pro výrobu bioplastů, štětin tak obalů. Zubní kartáčky obsahují jen velmi malé množství fosilních materiálů, jejich uhlíková stopa na konci jejich životního cyklu je zanedbatelná. Pro štětiny používají nylon na bázi přírodního ricinového oleje. Podle nezávislých zubařů je nylon ideálním, hygienickým materiálem pro zubní péči. 

Eko kartáčky biobrush se vyrábí v Německu.

Složení: rukojeť - dřevěné štěpky, štětiny - nylon na bázi přírodního ricinového oleje, obal -.celulózová folie.

Kartáček biobrush (bez hlavy se štětinami) se dle dostupných informací v běžném kompostu rozkládá asi 5 let. Je to dáno tím, že kartáček je tlustý a tuhý (oproti např. kompostovatelným sáčkům), má tedy velmi malou plochu povrchu vůči celkovému objemu materiálu, na který mohou působit povětrnostní podmínky a přírodní rozkladné procesy. Váha štětinek tvoří 6% váhy kartáčku a je recyklovatelná. Oceněné obaly vyrobené z celulózové folie jsou dokonce plně kompostovatelné -  rozloží se asi za 42 dní.  

04_reddot_01  cdesignaward2018jpg Logo-Green-Product-Award

Firma Biobrush začala vyvíjet své revoluční biologicky rozložitelné zubní kartáčky už jako start-upový projekt v roce 2015. Nynější model byl ověnčen několika oceněními za design a inovaci. Je vyroben z bioplastu a dřeva, které pochází z Německa a je z lesů, které jsou pěstovány dle certifikace FSC. Na výrobu se použijí zbytky z kácení dřeva. Jemné štětiny jsou vyrobeny z ricinového oleje, a i díky tomu je celý kartáček kompostovatelný.

 

 

Kořeny sortimentu biobrush berlin barevných zubních kartáčků spočívají v holistickém, trvale udržitelném konceptu pro výrobky pro zubní péči šetřící přírodní zdroje. Zaměřili se při designu a výrobě až na takové detaily jako pigmentace tiskových barev a jejich množství na kompostovatelném obalu.  

Zubní kartáčky biobrush berlin získaly několik ocenění.V roce 2016 získal biobrush Německou cenu za obaly pro udržitelnost díky kompostovatelnému obalové fólii. O rok později, v roce 2017, byly zubní kartáčky na slavnostním předávání cen Red Dot Award oceněny jako nejlepší v designu výrobků. V roce 2018 byl biobrush oceněn cenou German Design Award za „Vynikající komunikační design / Obaly“ a získal ocenění „Zelený dobrý design“ v kategorii „Zelený výrobek“.Ta je udělována Evropským střediskem pro architekturu, umělecký design a urbanistika a Muzeum architektury a designu v Chicagu Atheneaeum.

Puristický tvar kartáčku biobrush a barevná škála ho udělá vyjímečným v každé koupelně a navíc s dobrým pocitem, že šetříte životní prostředí!