Dobrý den, děkujeme, že jste navštívili náš e-shop.

Curanatura Zubní kartáček Carbon (soft)

Kód: 125
Zero waste Odzkoušeno na vlastní kůži
3 hodnocení
Značka: Curanatura
89 Kč / ks
Skladem (1 ks)
Zubní kartáček, který má štětinky z uhlíkového vlákna - díky nim lze dosáhnout vyššího bělícího efektu a dezinfekci dutiny ústní.

Kartáček je plně biologicky rozložitelný. Vyrobeno z přírodního volně rostoucího bambusu - jedná se o obnovitelný přírodní zdroj (Eco-friendly product).

Detailní informace

Detailní popis produktu

 Má měkké (soft) štětinky a je v souladu s nejmodernějšími dentálními doporučeními pro zdraví vašich zubů i dásní. Rukojeť je lehká, vyrobená z tepelně upraveného bambusu, dnes nejekologičtějšího materiálu pro průmyslovou výrobu.

Štětinky kartáčku Carbon jsou vyrobené z bambusové celulózy tloušťky 0,15mm, zpracované při vyšší teplotě, čímž dochází ke karbonizaci bambusu. Díky tomuto výrobnímu procesu vzniká uhlíkové vlákno, které má pozitivní vliv na velmi efektivní čištění zubů a dezinfekci ústní dutiny. 

 Kartáčky ani pouzdra Curanatura neobsahují plasty (mimo bezpečného a v přírodě rozložitelného nylonu4 v kartáčku Curanatura Health) a tím pádem ani toxické ftaláty a Bisfenol-A (BPA). Jsou balené v recyklovaném papíru.

 Zpočátku se výjimečně může stát, že vám několik jednotlivých štětinek vypadne. Do bambusu štětinky nelze tak efektivně uchytit jako do plastu,  ale nijak to nesnižuje funkčnost kartáčku! 

Tím, že jsou všechny produkty Curanatura v přírodě plně rozložitelné (včetně štětinek z Nylonu 4 u kartáčku Health), tak je prostě můžete někde zakopat, po čase se rozloží. 

Kartáčky Bamboo, Carbon, Junior a bambusové stojánky je dobré například i spálit, jelikož v bežném odpadu skončí na skládce a tam bioodpad nemá co dělat. Rozkládá se pomalu, vzniká při tom metan, skládka sesedá a není stabilní.

 

Parametry:

Délka hlavy: 2,5 cm
Délka štětin: 10 mm
Hustota: 60 štětinek na otvor
Materiál štětinek: Uhlíková vlákna
Počet otvorů: 34
Počet řad štětin: 10
Počet štětinek: 2.040
Tloušťka vlákna: 0,15 mm
Třída jemnosti štětin: Soft
Země původu: Vyvinuto na Slovensku. Vyrobeno v Číně.

Doplňkové parametry

Kategorie: V koupelně
Hmotnost: 0.013 kg

Bambusové zubní kartáčky značky Curanatura jsou nejzdravější a nejekologičtější volbou pro vaše zuby a zároveň best-sellerem mezi ekologickými kartáčky na českém trhu. Kartáčky na zuby z přírodního bambusujsou šetrné, zdravotně nezávadné, velmi kvalitně zpracované a certifikované s atesty pro ústní hygienu bez negativního efektu pro vaše zdraví a přírodu.

Značka Curanatura, slovenské distribuce, představuje unikátní a jedinečný produkt, kterým je bambusový kartáček s nylonovými, či bambusovými štětinkami, s vyváženým poměrem zdravotních vlastností zubního kartáčku s ekologií a přírodními materiály.

Varianty Bamboo i Health splňují všechny standardy a atesty Světového symposia dentální hygieny pro zdravý a vyhovující kartáček.
Varianta Health je osazena extra jemnými "extra soft" štětinkami z nylonu používaného ve stomatologii a zdravotnictví. Varianta Bamboo je osazena také extra jemnými štětinkami z čistě přírodních vláken bambusu - tato varianta je 100% přírodní a po dosloužení je možné ji zkompostovat, biologicky rozložit na biomasu bez dopadu na životní prostředí.

Oba zubní kartáčky Curanatura jsou baleny v FSC celulozové tkanině a obal je z recyklovaného kartonu, lze jej tedy bez výčitek vyhodit na kompost, nebo zahrnout hlínou, kde se rozloží beze zbytku.

Výhodou bambusových kartáčků je že nezanechávají v ústech pachuť jako dřevo, nepřejímají ani neuvolňují pachy, jsou pevnější než dřevo, jsou přirozeně antibakteriální a jsou vyráběny z obnovitelného rostlinného materiálu.
Kartáčky Curanatura Bamboo i Health jsou tedy zelenou a zdravou volbou pro vaše zuby, dásně, pro děti s citlivou ústní dutinou a zároveň také přírodu a životní prostředí.

 

curan