Dobrý den, děkujeme, že jste navštívili náš e-shop.

Toaletní papír z cukrové třtiny - nebalená role

Kód: 1104
Vegan Zero waste
Neohodnoceno
Značka: Green Cane
26 Kč / ks
Skladem (36 ks)

Velmi jemný a zároveň pevný dvojvrstvý toaletní papír ze zbytků z cukrové třtiny a bambusu. Bez barviv, vůní, ropných látek a GMO

1 role po 300 ks útržků

Složení: 70% cukrová třtina (bagasa), bambus, certifikovaná buničina (cca 30%)

Obal z recyklovaného papíru, průhledná část z kukuřičného škrobu.

Ideální i pro ČOV a septiky.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Velmi jemný a pevný toaletní papír z cukrové třtiny.

1 ROLE S 300ks útržků.

Rychle a 100% rozložitelné.

Bez barviv, vůní, ropných látek a GMO.

Složení:

70% cukrová třtina (bagasa), bambus, certifikovaná buničina (cca 30%)

NEBALENO

 

Velmi jemný, ale přitom pevný dvojvrstvý toaletní papír v rolích (300 ks na roli) ze zbytků z cukrové třtiny a bambusu. 70% tohoto výrobku je směs cukrové třtiny (bagasy) a zbytků bambusových vláken. Bagasa jsou vylisované zbytky stébel třtiny, což je vedlejší produkt rafinace cukru. Její zásoby jsou prakticky neomezené po celém světě a používá se i při výrobě biopaliv. Pro zajištění dostatečné jemnosti a pevnosti výrobku je přidáváno cca 30% certifikované buničiny, pěstované udržitelným způsobem.

Ideální i pro ČOV a septiky.Fakta:
Více než 95% používaných papírů je ze dřeva. V současnosti je celosvětové odlesňování jednou z největších environmentálních problémů. Odhaduje se, že každé 4 roky mizí z naší planety les o rozloze Nového Zélandu. Téměř ¼ poražených stromů slouží k výrobě papíru. 1 tuna papíru recyklovaných vláken z cukrové třtiny zachrání 17 stromů.

 

GreenCane je malá firma z Nového Zélandu, která se rozhodla bojovat proti odlesňování. Založila si společnost, která ekologicky vyrábí kuchyňské utěrky, toaletní papíry a kosmetické utěrky/kapesníčky ze zbytků téměř neomezené cukrové třtiny.

Ekologické výrobky pro každou domácnost značky GreenCane jsou vyrobené ze zbytkových materiálů cukrové třtiny, které jsou 100% rozložitelné, proto je výroba šetrná k životnímu prostředí a nedochází k odlesňování.
Hlavní surovinou pro výrobu je cukrová třtina - rychle rostoucí tropická tráva, která se většinou sklízí ručně 1x ročně.
Malá továrna, ve které se ekologické výrobky GreenCane vyrábějí se nachází v Jižní Asii. Papírna je akreditovaná normou ISO 14001 a Environmental Choice Australia (akreditace v běhu) – tzn. - továrna je pravidelně kontrolována externími auditory.
Pro bělení produktů z cukrové třtiny není potřeba velkého množství vody ani použití chlóru.
Výroba produktů z cukrové třtiny je méně energeticky náročná oproti klasickým papírům ze dřeva.