Dobrý den, děkujeme, že jste navštívili náš e-shop.

Pandoo Opakovaně použitelné kuchyňské bambusové utěrky

Kód: 1329
Tip
Neohodnoceno
Značka: Pandoo
369 Kč –5 %
big4268 1
369 Kč –5 % 349 Kč / ks
Skladem (1 ks)

Nahradí cca 60 papírových kuchyňských rolí

trvanlivější, odolnější a více savější 
antibakteriální, antimykotické, antimikrobiální a hypoalergenní 
lze je prát až 100x v pračce

Detailní informace

Detailní popis produktu

Pandoo opakovaně použitelné kuchyňské bambusové utěrky nahrazují v domácnosti čistící hadry, hadříky, utěrky a papírové utěrky. Kombinují výhody jednorázových papírových kuchyňských utěrek s utěrkami z mikrovláken. 

V průměrné domácnosti se každý týden spotřebuje 2-4 role papírových kuchyňských utěrek. Celosvětově se každý den hygienickým papírem vyrobí 3000 tun odpadků. Každý pátý strom pokácený je zpracován na papír. 

HLAVNÍ VÝHODY:

vyrobeno z 100% udržitelně pěstovaného bambusu

trvanlivější, odolnější a více savější

jsou přirozeně antibakteriální, antimykotické, antimikrobiální a hypoalergenní

lze je prát až 100x v pračce

po každém praní se stávají ještě měkčími a více savými

nahradí cca 60 papírových kuchyňských rolí

šetří peníze, prostor pro skladování a nemusíte neustále kupovat nové utěrky

lze bezpečně používat na všech površích


JAK JE PRÁT? 

Vyperte při 40 °C v pračce bez avivážního prostředku. Nežehlete ani nesušte, ale vysušte je vzduchem. 

JAK A KDE JE POUŽÍVAT? 

Vhodné pro: čištění, oplachování, sušení, stírání, oprašování, leštění 

Použití: v koupelně, v kuchyni, v autě, v dílně, na okna 

Na všech plochách: sklo, porcelán, dřevo, mramor, žula, nerezová ocel, vinyl, plast, kůže 

Specifikace:

Materiál: 100% bambusová viskóza

Počet: 20 útržků

Rozměry: délka 28cm; průměr 9 cm

Hmotnost: 220g

Země původu: Navrženo v Německu. Vyrobeno zodpovědně v Číně

Německá značka Pandoo byla založena v roce 2017 ve městě Konstanz. Zakladatelé Salvatore, Christian a Sebastian založili svou firmu s cílem pomáhat udělat každodenní život udržitelný a šetrnější k životnímu prostředí. Jejich rozsáhlá nabídka opakovaně použitelných bambusových výrobků Pandoo nahrazuje jednorázové předměty a výrobky ze dřeva nebo plastů. 

pandoo 

Jaké má bambus vlastnosti? 

Bambus svými ideálními vlastnosti dokáže nahradit v určitých produktech dřevo i plasty. Oproti klasickému dřevu roste bambus rychlostí až 1,6 m denně. Bambus dokáže absorbovat extrémně vysoké hladiny oxidu uhličitého, produkuje asi o 35% více kyslíku než srovnatelná oblast stromů. Kromě toho lze bambus recyklovat a je biologicky rozložitelný. Bambus, ze kterého jsou vyrobeny výrobky Pandoo se pěstuje, udržitelně, ekologicky a bez pesticidů. 

Proč je vhodné jednorázové dřevěné předměty nahradit bambusem? 

Celosvětově je každoročně vykáceno 13 miliónu hektarů deštných lesů. Z toho každý čtvrtý strom se pak zpracovává v papírenském průmyslu. Takový způsob hospodaření není dlouhodobě udržitelný. Za necelých 70 let lidé zničili přes 50% deštných pralesů, které jsou pro náš svět tolik důležité, a nedokážeme bez nich přežít. 

Proč je vhodné jednorázové plastové předměty nahradit bambusem? 

V roce 1950 byl na trh uveden první plastový výrobek. V té době se celosvětově vyrábělo 1,5 milionu tun plastu ročně. Dnes je to 300 miliónu tun ročně. Plasty se staly nepostradatelnými a v mnoha aplikacích jdou velmi těžko nahradit. Ale existuje i nespočet výrobků, které nemusí být vyrobeny z plastu. Patří mezi ně hlavně jednorázové a obalové produkty. Ročně každý člověk v Německu vyrobí v průměru 37 kg plastového odpadu pouze z obalů. 

Dalším velkým problémem plastových produktů je recyklace. Každoročně v oceánech po celém světě skončí osm milionů tun plastů. Mezi ně nejčastěji patří jednorázové brčka, plastové sáčky, kelímky a příbory. 

Problémem plastů je nejen plastový odpad, ale i ropa potřebná pro jejich výrobu. Výroba plastů vyžaduje přibližně 8% světové produkce ropy. V roce 2050 by to mohlo být už 20%. Vzhledem ke zvyšující se poptávce se způsoby výroby ropy stávají stále nebezpečnější a mají negativní vliv na naše životní prostředí. 

Budou mít pandy co jíst? 

Na výrobu produktů Pandoo se používá odrůda moso bamboo neboli Listoklasec jedlý (Phyllostachys edulis), kterou pandy nežerou. Pandy velké i červené se živí především odrůdami Pseudosasa japonica (Bambus metake), Phyllostachys nigra (Černý bambus) a Phyllostachys bissetii (Listoklasec Bissetův).