Dobrý den, děkujeme, že jste navštívili náš e-shop.

Organyc

Webová stránka značky: Organyc

Výrobky značky Organyc jsou první kompletní řadou dámských hygienických potřeb ze 100% BIO bavlny.
Veškeré produkty jsou hypoalergenní, 100% rozložitelné - kompostovatelné, nebělené chlórem, bez barviv a parfemace a pomáhají zklidňovat a předcházet podráždění kůže.


"Klasické" hygienické výrobky jsou vyrobeny z plastu a syntetických látek, které ovlivňují prodyšnost a nedovolí pokožce přirozeně dýchat. Pokožka pak nemůže dýchat. Bio bavlna je vysoce prodyšná, hypoalergenní, kompatibilní s pH kůže a přirozeně saje.

vložek Organyc je biologická bavlna použita uvnitř i vně. 
Organyc je kompletní řada slipových a menstruačních vložek a tamponů v různých tvarech a velikostech, dále mají v nabídce odličovací tamponyvlhčené bavlněné ubrousky a intimní mycí gel v bio kvalitě.

Výrobky jsou bez parfemace, niklu, plastu, chloru, chemikálií a škodlivin.

 

Celá řada je certifikována přísnou ekologickou certifikací BIO ICEA (Institut pro etickou a ekologickou certifikaci). 

Vložky, tampony i všechny ostatní produkty Organyc jsou navíc 100% rozložitelné a kompostovatelné.

Spodní část vložek a sáčky jsou vyrobeny z plně rozložitelných a kompostovatelných polymerů kukuřičného škrobu.

Krabičky jsou z recyklovaného papíru.

 

Bavlna je jedním z nejúžasnějších darů přírody. Je to dokonalý přírodní absorbent: nasákne tekutiny až do dvacetinásobku své váhy. Je jemná, měkká, hebká - nikdy vás nepoškrábe. Je dokonale prodyšná a nebrání vaší pokožce dýchat. Její pH je kompatibilní s pH pokožky.

Pěstování bavlny v BIO kvalitě nezatěžuje životní prostředí zdaleka tolik, jako konvenční. Běžně pěstovaná bavlna zabírá necelá 3 % ze světově obdělávané půdy, ale spotřebuje zhruba 25 % všech insekticidů a 10 % všech herbicidů vyrobených na světě - je nejsprejovanější rostlinou světa. Při pěstování bavlny se používají chemikálie zakázané při pěstování plodin a bavlna je zpracovávána za použití dalších toxických látek, z nichž část ve vláknech zůstává a dostává se do kontaktu s pokožkou či dokonce se sliznicí. BIO certifikace zaručuje, že jsou plodiny pěstovány a sklízeny podle přísných, bezpečných pravidel.

 

Firma Corman, která je výrobcem značky Organyc, garantuje, že se v jejich kosmetických produktech jako je intimní gel nebo vlhčené ubrousky nenalézá žádný palmový olej ani jeho deriváty. 

 

Firma Corman, výrobce Organyc, ze svého zisku dlouhodobě podporuje charitativní projekty Crimson Movement a Heathy Child Healthy World.

1 položek celkem
odlicovaci tampony 2
Zero waste Odzkoušeno na vlastní kůži
79 Kč / ks

Vhodné pro každodenní dokonalé odlíčení. Ze 100% BIO bavlny.100% rozložitelné a kompostovatelné, v sáčku z plně rozložitelných a kompostovatelných polymerů kukuřičného...

98

Stránka 1 z 1 - 1 položek celkem