Dobrý den, děkujeme, že jste navštívili náš e-shop.

Vanda

Webová stránka značky: Vanda

Vanda sirupy a marmelády - Darujeme české Vánoce

Kdo jsme

Žádné srdceryvné a dojemné příběhy pro vás nemáme.

Marmelády vaříme od roku 2012 a jeden den jsme si řekly, že když je to dobrý pro nás, bude to určitě dobrý i pro ostatní. A ono jo.

 

Jsme rodinná firma, máma a dcera. Máma Vanda je vrchní vařečka a její dcery se už ve firmě vystřídaly obě. Starší dceru Marianu v roce 2020 vystřídala dcera Agáta, ta teď ovládá sociální sítě a eshop. 

S marmeládami jsme začaly někdy v roce 2012, klasicky, přebytky ze zahrady, samosběr, domácí vaření a následný prodávání na blešácích a gastro trzích. Pár let trvalo než se z toho stal legitimní byznys, ale postupně jsme se rozrůstaly až vlastní zahrádka nebyla dostačující.

 

Za ty roky na trzích jsme si ale udělaly dost přátel, farmářů a producentů. A tak teď bereme suroviny od nich.

Citrusy z jižní Itálie od malých nezávislých farmářů, kteří pěstují podle bio zásad, bez chemického ošetření. Hrušky, jablka, švestky, bylinky a všechno ostatní, co nám dá jižní Morava, bereme tam.

Výroba ovšem zůstala 100% ruční. Krájení, míchání, mytí a etiketování, všechno pěkně po staru.

 

2020 byl velký rok, a to ne kvůli coronaviru. Na jaře jsme úplně změnily vizuální stránku, ručně přeetiketovaly tisíce marmelád, zabalily a přenosily stovky krabic a neprodaly skoro nic. Hlavně jsme si ale otevřely novou provozovnu v centru Brna. S otevřenou kuchyní, cihlovými zdmi a kachlovou podlahou.

 

Možná už jste naši limču dávno ochutnali, několik let už totiž zavážíme brněnské gastroprovozy. A taky se účastníme Adventních trhů na Zelňáku.

 

No a proč ten mravenečník? Chtěly jsme ilustraci, zvířátko a krásný papír. Medvěd chodí na med a pejska už si pár značek zabralo…marmeláda, piknik, léto, mravenci! Tak vznikl mravenečník, co si na naše marmelády chytá mravence.

Ilustrace je od super talentované tatérky Berty.

 

 TMP08398    TMP08604

3 položek celkem
belg
59 Kč –15 %
50 Kč / ks

Různé příchutě ... 60g

5725
kand
119 Kč / ks

Po otevření uchovejte v lednici. Různé příchutě. Obsah: 355 ml

5716
mes
119 Kč / ks

Po otevření uchovejte v lednici. Různé příchutě. Obsah: 0,54 l 

5710

Stránka 1 z 1 - 3 položek celkem